Co to znaczy hejt i hejter?

co to znaczy hejt i hejter

Hejt lub hejter co to znaczy?

 

Hejter

Jest to osoba, generalnie rzecz ujmując, niezgadzająca się na wiele rzeczy lub tematów. Hejterem może być ktoś kto np: anonimowo bierze aktywny udział w rozmowach na jakiś temat, na forach internetowych, pisze różne komentarze wszędzie itp. Hejterzy mogą się dzielić na co najmniej 2 typy – wyrachowanych intelektualnych twardzieli którzy anonimowo lub jawnie wyrażają swoje opinie na dany temat. Dyskutują, próbują dojść do jakiegoś meritum, wykładają jakieś racjonalne dowody na poparcie własnych tez. Często mogą to być ludzie którzy np: nie wierzą we wszystkie obietnice polityków itp. i nie wstydzą się o tym rozmawiać. Ogólnie można by powiedzieć że są niedowiarkami i kimś kogo można do czegoś przekonać, ale  w sposób bardzo racjonalny i poparty faktami.  Natomiast  drugi typ hejtera nie jest już tak szlachetny… Zazwyczaj jest to osoba która troluje wszędzie gdzie się da i to bez żadnego powodu – głównie żeby zaspokoić swoją chorą ambicję . Na forach i stronach internetowych, w grach komputerowych i we wszystkich innych miejscach które zapewniają im anonimowość. I jest to bardzo kluczowe słowo ponieważ taki hejter (drugiego typu), nie byłby w stanie powiedzieć komuś, czegoś prosto w twarz. Często taki jegomość jest złośliwy aż do bólu. Ciska się niemiłosiernie, bo wszyscy muszą go słuchać. Ciężko znosi odmowę albo różnicę zdań, ale to wszystko tylko w wirtualnym świecie w którym się wyżywa, bo wie że nikt go tam nie zna i mu kopa w dupę nie zasadzi.  Na ogół (w prawdziwym życiu) jest zapewne chuchrakiem z którym nikt się nie liczy i nikogo nie obchodzi. Myśli że jak będzie hejty na kogoś nawalał to stanie się kimś, niestety nic bardziej mylnego. W necie też się spotyka z krytyką na swój temat za bezsensowne i złośliwe trolowanie, co tylko napędza jego frustrację; i koło się zamyka. Niektórzy tacy hejtują nawet na dobre rzeczy, a robią to chyba z zazdrości lub poczucia bycia beznadziejnym.

 

Hejt

Jest to spolszczona nazwa angielskiego słowa „HATE” co  w  dosłownym tłumaczeniu znaczy „nienawiść”.  Jednak w polskiej mowie potocznej nie oznacza dokładnie tego samego. Oznacza jakiś rodzaj wypowiedzi, z reguły obelżywej, niepozytywnej, dezaprobatę lub pogardę. Mogą towarzyszyć temu emocje (np: nienawiść) oraz wulgarny język. Hejt lub hejty można wyrażać na 3 sposoby: werbalny, pisemny lub obrazkowy (graficzny,filmowy). Hejt to stosunkowo nowe słowo i nabiera ono coraz to nowych znaczeń; i mam tu na myśli rozszerzanie podstawowego znaczenia. Niekiedy hejterzy robią dobrą robotę np. gdy ktoś zrobi coś złego, reszta ludzi go zhejtuje za to, czyli, zruga, opierdzieli, naprowadzi na właściwy tor. Jest to wtedy hejt konstruktywny. Przeciwieństwem tego konstruktywnego jest hejt niekonstruktywny, który można utożsamiać z zazdrością, wredotą, zepsuciem, działaniem na szkodę lub po prostu z bezinteresownym czynieniem zła itp.

Hejt pisemny

Onegdaj nazywany grypsem, wrzutą jakąś, obraźliwy wpis  np: w komentarzach na YouTube, teraz możemy i coraz częściej nazywamy hejtem lub hejtami. Po prostu zamiast używać nazwy np: „negatywny komentarz”, z powodzeniem możemy użyć słowa „hejt”. Hejtem  można nazwać zazwyczaj wpisy od negatywnych i trochę uszczypliwych aż do spisów mega obelżywych, obraźliwych i poniżających. Również coraz częściej niektóre grypsy więzienne a nawet znane przysłowia określa się mianem hejta.

Hejt werbalny

Jest to nic innego jak wyrażanie naszej negatywnej opinii na dany temat za pomocą słów. Jednak sama negatywna opinia czasem może nie wystarczyć aby daną wypowiedź  zaklasyfikować jako hejt. Aby łatwiej odgadnąć czy dana wypowiedź to hejt, sprawdzamy czy tej wypowiedzi towarzyszą jakieś emocje, nadające mocy wypowiedzi. Mogą również towarzyszyć temu niecenzuralne słowa, lecz to też nie jest obowiązkowe. Nawet do wypowiedzi publicznych niektórych polityków możemy się przykładowo odnieść: „Ale ten go zhejtował. No to mu hejta dowalił” itd. Nazwanie delikatnej, negatywnej wypowiedzi hejtem wymaga umiarkowanego wyczucia.

Hejt obrazkowy

Ostatnio różne bohomazy, bazgraje, brzydkie sprejowe malunki naścienne i tym podobne, które mają do przekazania jakąś negatywną tudzież dislajkową treść, zaczęliśmy nazywać hejtami. Np: kto nie widział szubienicy namalowanej na ścianie przedstawiającej wieszanie nazwy jakiejś drużyny piłkarskiej albo obrazka białego człowieka kopiącego czarnego. Takie oto twory o podłożu rasistowskim, religijnym, politycznym itd. itp. możemy określić mianem hejta. Treść konkretnego hejta obrazkowego musi się cechować przynajmniej dezaprobatą w stosunku do osoby/rzeczy w którą został wymierzony. Nie tylko naścienne malunki nazywamy hejtami. Hejty mogą mieć formę grafiki komputerowej np: przerobione lub oryginalne zdjęcie a nawet film. Typowym filmem o którym możemy powiedzieć że zhejtował władze w rosji jest lewiatan. Film opowiadał o utarczkach rosjanina z władzami rosyjskimi, przez co rzucił cień na władze rosji i ich oficjeli.

8 thoughts on “Co to znaczy hejt i hejter?”

  1. W sumie hejt jest formą polemiki tylko znacznie bardziej hardcorową. Hejt nie jest tylko bezzasadną krytyką graniczącą z obrażaniem i wyzwiskami itp. Można zhejtować np ustawę czy jakieś prawo, przy czym hejtowanie może przybierać bardziej lub mniej radykalne formy oraz hejtowanie może być zasadne bo np ustawa jest do dupy,a jak jest do dupy to trzeba ją zhejtować. Tak naprawę słowo hejt ma szerokie zastosowanie od zasadnej krytyki/twardszej polemiki aż do bezmózgiej, bezzasadnej obraźliwej wiązanki którą możemy komuś wrzucić na banię. Np polityk to też hejter, jeżeli kogoś zhejtuje w bardziej lub mniej parlamentarny sposób. Przykładów politycznych hejterów i ich hejtowania jest bardzo dużo. P.S. sorry że tak się tych polityków uwiesiłem, ale akurat tych mend, agentów, złodziei i zdrajców nienawidzę i ZASADNIE na nich hejtuję bo uważam że bez nich byłoby znacznie lepiej a za ogrom zła które uczynili POLSCE powinni przyozdobić swoją obecnością drzewostan. Król by w Polsce zaprowadził porządek i bylibyśmy przez to bogatsi. Jak mieliśmy królów to Polska była WIELKA. Im więcej demokracji tym więcej problemów i obcych agentów aż całkiem z mapy zniknęliśmy na 123 lata. To nie był przypadek. Przed rozbiorami jakimś dziwnym trafem mieliśmy bardzo małą armię….kto nas rozbroił? Agenci – demokraci którzy za tym głosowali. Ciekawe jest to że rządy platformy anty-obywatelskiej też mocno rozbroiły polskę, pytanie czy też na polecenie z berlina?

    1. W Polsce większość ludzi popiera złe partie jak np. PiS i PO i dlatego jest kiepska sytuacja w tym kraju. Ja powinienem dojść do władzy w Polsce – wtedy na pewno będzie dobrze w tym państwie. Zdelegalizować wszystkie złe partie! Natychmiast!

  2. Uwielbiam tę stronę, w Internecie na obecną chwilę takich stron do pisania co kogo drażni jest bardzo mało, a przynajmniej ja widziałem bardzo mało takich stron. Oprócz Megahejt.pl jest Chujnia.pl, lecz niestety jest porzucona przez jej admina, choć istnieje – nie ma nowości od ponad półtora roku, serio. A do połowy 2020 roku często było coś nowego.

    Dlatego Megahejt.pl może być świetną alternatywą dla Chujnia.pl – na Megahejcie jest wolność słowa.

  3. Wielka szkoda, że bardzo mało kto udziela się na Megahejt.pl – trzeba wypromować tę stronę. Większość wpisów (hejtów i komentarzy) jest mojego autorstwa, bo jako jedyny jestem tu aktywnym użytkownikiem, a inni tu bardzo rzadko się udzielają.

    I wkurwia mnie jak ktoś uważa, że ta strona promuje nienawiść do porządnych osób – bo to bzdura że Megahejt.pl promuje nienawiść do dobrych ludzi.

Dodaj komentarz