Przypadłości związane ze spaniem

Nie wiem jak Was, ale mnie bardzo denerwują pewne przypadłości związane ze spaniem, o co dokładnie mi chodzi:
1. Szczanie przez sen i tzw. wytryski nocne – tu napiszę tylko tyle, że parę razy z tego co pamiętam zdarzyły mi się (oczywiście nieświadomie) obie czynności, bardzo mnie to wkurwia, bo po każdej takiej niemiłej akcji muszę zmieniać spodenki (nie spodnie tylko krótkie spodenki).
2. Lunatykowanie – kiedyś zdarzyło mi się coś takiego, że poszedłem spać na łóżku, a jak się obudziłem to… stałem w drugim końcu swojego pokoju.
3. Koszmary senne – obecnie to rzadko, ale jeszcze jak byłem młodszy to miałem różne nieprzyjemne sny np. że postać z gry mnie goniła i chciała dopaść.
4. Chrapanie – to akurat mnie nie dotyczy, a przynajmniej nie wiem czy to robię, ale bardzo mnie wkurwia jak ktoś, kto śpi niedaleko mnie chrapie.
5. Wydawanie dźwięków przez sen – na przykład śmieję się we śnie albo krzyczę i w świecie realnym też to robię, mega wkurwiające, miałem nie raz taką akcję,

A dlaczego pozytywne rzeczy związane ze spaniem mnie dużo rzadziej spotykają np. świadomy sen? Rzadko kiedy mam tzw. świadome śnienie, co jest świetną rzeczą.

One thought on “Przypadłości związane ze spaniem”

  1. I jeszcze warto by dodać 6 punkt – zbyt mało snu lub jego całkowity brak – to kurestwo jest w mojej opinii dużo gorsze od nawet paraliżu sennego i koszmarów sennych. Bo nie można się wyspać, a niewyspany człowiek chujowo funkcjonuje. Uważam, że żeby w miarę dobrze funkcjonować to trzeba przespać przynajmniej 6 godzin na dobę. A najlepiej to z 8 godzin.

    Pewnie się będziecie czepiali: A co za problem po prostu iść spać? A taki jest problem, że przy niektórych chorobach nawet jak się chce spać to nie można usnąć lub się śpi zbyt mało – ale to nie oznacza według mnie, że organizm nie potrzebuje snu, bo potrzebuje, nieważne czy można zasnąć czy nie.

Dodaj komentarz