Gry Java – stare, ale dobre gry

Jeszcze około 10 lat temu popularne były telefony z fizyczną klawiaturą z systemem Java, a na nie były różne gry. Moje ulubione to np. QuadraPop music, Treasure Towers i wiele innych gier. Ale nie wszystkie lubię. Denerwuje mnie to, że już mało kto gra w te gry z dawnych telefonów, zresztą telefony z fizyczną klawiaturą to już są coraz rzadsze.
Ja mam własnego Sony Ericssona K770i, ale niestety już słabo działa. Pograć w gry da radę, ale już zdjęć nie można nim robić czy nagrywać video.

Ma ktoś z Was telefon z systemem Java i gra ktoś z Was jeszcze w gry przeznaczone na stare modele telefonów z systemem Java? Pozdrawiam tych, którzy nadal interesują się grami na stare modele telefonów. I na koniec napiszę jeszcze taką rzecz, że Sony Ericsson to jedna z najlepszych marek dawnych telefonów i to, że kilka lat temu była taka strona jak 3gplay.pl – o rzeczach związanych z dawnymi telefonami np. grami czy tapetami na telefon.

3 thoughts on “Gry Java – stare, ale dobre gry”

 1. Gry na telefony z systemem Java to według mnie nostalgia tak jak np. gry na NESa – choć powstały dawno temu i mało kto się nimi interesuje to jednak warte są szacunku i powinno więcej osób się nimi interesować, by przetrwały jak najdłużej.

 2. Nie napisałem tu jeszcze czegoś – na telefony z systemem Java istnieje taka gra jak Lucky Dick, polega na tym, że leci się penisem :D . Serio taka gra istnieje, nawet grałem w nią.

  Na telefony z systemem Java wśród moich ulubionych gier o których nie pisałem tu jest również gra Milionerzy i wiele innych gier, ale o wszystkich nie będę pisał, bo dużo ich jest.

 3. Pamiętam! Cała saga z ID Software: Doom RPG 1 i 2, Wolfenstein, Orcs & Elves 1 i 2… A także inne serie: Silent Hill, Darkest Fear… Takie gry jak Baldur’s Gate czy Allods…

  Niby są emulatory, ale nie da się na nich sterować bezpośrednio (np. zmiana broni, automapa), tylko trzeba ręcznie przez emulator. To ja dziękuję.

  @Fan gier Java – Niestety, głupie emulatory cenzurują erotyczne gry. Masz sam dźwięk, a ekran ciemnieje. Bo przecież wiadomo, że emulatorów Javy na PC to używają przedszkolaki, którym mogłoby to zryć psychikę, pewnie…

  Jeżeli ktoś ma do sprzedania starego Sony Ericssona czy Nokię, to chętnie kupię (tylko do gier)…

Dodaj komentarz