Od wielu tygodni bardzo rzadko śpię ponad 7 godzin na dobę

Witam, mój problem jest taki, że od 2022 roku od około połowy lutego bardzo rzadko śpię ponad 7 godzin na dobę i mnie to bardzo denerwuje, bo dla mojego wieku zalecane jest przynajmniej 7 godzin snu.

Nie dlatego śpię bardzo rzadko ponad 7 godzin, że nie chcę spać więcej, tylko dlatego, że po prostu bardzo rzadko kiedy daję radę spać chociaż siedem godzin.

Dbam o higienę snu, może nie idealnie, ale w miarę dobrze, a jednak mam problemy ze snem. Kiedyś często spałem ponad 7 godzin, a od wielu tygodni bardzo rzadko. Nie wiem czy wrócę do normalności jeśli chodzi o spanie. Przez to, że od tak długiego czasu śpię prawie zawsze poniżej 7 godzin to się gorzej psychicznie i fizycznie czuję.

Bardzo pragnę tego, by spać jak dawniej. Podobno nie siedem a 8 godzin dla osób w moim wieku jest najlepszą ilością snu, ale 7 to jest niezbędne minimum.

Bardzo chcę spać 8 godzin albo przynajmniej siedem. Raz na jakiś czas można spać za mało lub wcale, ale to sporadycznie, zazwyczaj się powinno spać jak już pisałem – chociaż 7 godzin a najlepiej z 8.

A Wy, ile śpicie zazwyczaj? Zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz