Gry z pegasusa – dawne, ale bardzo fajne gry

Istnieją takie gry które wiele lat temu były popularne, chodzi mi o takie coś, że konsolę podłączało się do TV, a potem w tę konsolę wkładało się tzw. kartridż, na którym była gra albo wiele gier. Denerwuje mnie, że w dzisiejszych czasach mało kto w nie gra i to mnie drażni, że jak ktoś w obecnych czasach gra w pegasusowe gry to ludzie się dziwią dlaczego ktoś gra w takie stare gry. Ale jest też dobra wiadomość: W Internecie istnieją emulatory i pliki z grami, które można pobrać na PC i grać w nie za pomocą emulatora.

Ja bardzo lubię: Super Mario, Tank 1990, Track&Field, Brush Roller, i Bugs Bunny Crazy Castle. Na pegasusa jest dużo więcej gier niż te co wymieniłem, ale te które wymieniłem to są moje ulubione. Pozdrawiam każdego, kto miał… lub nadal ma konsolę do gier z pegasusa i kartridże z grami. Uważam, że konsola pegasus i gry na nią to wspaniała rzecz z dawnych lat.

2 thoughts on “Gry z pegasusa – dawne, ale bardzo fajne gry”

 1. To są gry na konsolę Pegasus, które najbardziej lubię:
  1. Super Mario
  2. Bugs Bunny Crazy Castle
  3. Track & Field
  4. Brush Roller
  5. Tank 1990
  6. Duck Hunt
  7. Excite Bike
  8. F-1 Race
  9. Othello
  10. Składanka gier 45 in 1, której niestety nie ma na emulator Pegasusa na PC. Miałem ją kiedyś jako kartridż do konsoli Pegasus. Po jej odpaleniu było coś w stylu wieży Eiffla, a potem menu gier do wyboru. Chcę ją znaleźć na emulator Pegasusa na PC.

Dodaj komentarz