Godne życie a szkoła

W tym hejcie będzie o tym, czy to prawda, że żeby mieć godne życie to trzeba ukończyć dobrą szkołę (mieć wysokie wykształcenie). Moim zdaniem to bzdura.

Jestem pewny, że i bez ukończenia dobrej szkoły można żyć godny na przykład dzieciak ma bogatych rodziców, którzy prowadzą np. duży sklep i ten dzieciak po nich odziedziczy ten sklep – no to może nie mieć wyższego wykształcenia, może nawet mieć ukończoną tylko podstawówkę, a jak odziedziczy sklep swoich rodziców to będzie zarabiał dużo kasy i żył godnie albo sam założy własną firmę jak będzie dorosły.

Owszem żeby np. być lekarzem czy nauczycielem w szkole to trzeba skończyć dobrą szkołę ale już do prowadzenia firmy np. sklepu czy warsztatu samochodowego to nie trzeba kończyć dobrych szkół – wystarczy mieć wiedzę by prowadzić firmę.

Wnerwia mnie jak ktoś uważa, że ci co nie ukończą dobrej szkoły to będą biedni i ich praca to będzie np. kopanie rowów lub zamiatanie ulic albo jeszcze jakaś inna kiepsko płatna praca. Zapewniam, że można żyć godnie bez posiadania wyższego wykształcenia – powyżej pisałem jak to możliwe.

One thought on “Godne życie a szkoła”

Dodaj komentarz