Red Bull a zdrowie

Bardzo irytuje mnie bredzenie, że słynny napój o nazwie Red Bull jest niezdrowy. Jeśli się go pije dużo np. codziennie to faktycznie może zaszkodzić zdrowiu lub piją go osoby z nadciśnieniem czy chorobami serca – też może mieć negatywne skutki. No ale chodzi mi o takie bredzenie, że jak zdrowy człowiek w małych ilościach od czasu do czasu się napije Red Bulla czy jakiegoś innego energetyka to nawet takie picie jest niezdrowe. Gówno prawda!

Podsumowując: Red Bull pity przez zdrowego człowieka w małych ilościach, od czasu do czasu nie jest szkodliwy, wręcz przeciwnie – przyniesie pozytywny efekt w postaci przyjemnego pobudzenia. Nie bójcie się energetyków i śmiało je pijcie (oczywiście sporadycznie, niewielkie ilości i jeżeli nie macie chorób serca czy nadciśnienia). Jeśli chodzi o mnie to powiem, że piję energetyki, ze dwie 250 mililitrowe butelki szklane na miesiąc. Ja piję tylko ze szklanych, bo jak wiadomo – szkło jest lepsze dla zdrowia od puszki czy tym bardziej plastiku.

One thought on “Red Bull a zdrowie”

  1. Przeciwnicy energetyków twierdzą też że Red Bulle zawierają dużo cukru co nie do końca jest prawdą. Owszem, Red Bull ma sporo cukru ale ok. 10g na 100ml napoju. Czyli jak się wypije puszkę lub szklaną butelkę 250ml Red Bulla to dostarczy się do organizmu ok. 25g. Nie będzie to dla organizmu szkodliwe bo nie przekracza się dozwolonej ilości cukru którą można spożyć przez cały dzień. Poza tym np. oranżada Hellena czy sok Kubuś ma bardzo podobną ilość cukru. Chyba że ktoś jest chory na cukrzycę to nie wolno mu pić tego typu napoi. No ale dla zdrowych osób 25g cukru spożyte w ciągu doby gdy się wypije Red Bulla to niegroźna ilość.

Dodaj komentarz