Płaska ziemia

Po raz kolejny dodam hejta o teorii spiskowej, tym razem o płaskiej ziemi. Są osoby, które uważają, że to fakt, a nie żadna teoria spiskowa. No szczerze mówiąc to się z nimi nawet zgadzam. Też uważam, że kształt ziemi to podejrzana sprawa. Też jestem wyznawcą płaskiej ziemi. I proszę mnie nie wyśmiewać, bo mam ku temu dobre argumenty:
1. Są zdjęcia ziemi z kosmosu i dla wielu są zapewne dowodem na okrągłość naszej planety. Ale tak nie jest. Bo te zdjęcia są sfałszowane. Czemu tak twierdzę? Na jednym zdjęciu Ameryka północna jest mniejsza niż na innym. Ponadto istnieje coś takiego jak tzw. rybie oko – czyli coś dzięki czemu widzimy zakrzywiony horyzont. Jakbym stanął na plaży nad morzem i spojrzał bym na morze z efektem rybiego oka to będzie ono zakrzywione po obu stronach. I chyba nikt nie powie, że te krzywizny naprawdę istnieją.
2. Mikołaj Kopernik – to on rzekomo udowodnił jaka jest nasza planeta. To oszust. Nawet nie leciał nigdy samolotem ani tym bardziej nie był w kosmosie, więc jak mógł udowodnić kształt ziemi.
3. Gwiazda polarna nie porusza się razem z innymi gwiazdami. Gdyby ziemia była okrągła i krążyła by tak jak się mówi to gwiazda polarna razem z innymi gwiazdami by się poruszała. A tak nie jest. Układ gwiazd doskonale pasuje do płaskiej ziemi, a do okrągłej już nie.
4. Pewien Youtuber, który nazywa się Scifun zrobił kilka filmów i tłumaczył w nich że ziemia jest okrągła. On jest dobrze opłacony przez rząd, albo w lepszym wypadku po prostu ogłupiony „naukową” propagandą.
Zresztą jak chcecie więcej wiedzieć o realnym kształcie ziemi to se poczytajcie w internecie. Mi się już nie chce wszystkich argumentów pisać. Najważniejsze napisałem.

A wy, co sądzicie o kształcie ziemi? Zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz