Odnowione stare gry na PC – tak powinno być

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam stare gry na PC – stare czyli wydane wiele lat temu. No i denerwuje mnie, że wiele fajnych gier nie ma swojego remake. Przykładem jest gra ze zdjęcia powyżej – to moja ulubiona gra wyścigowa o nazwie Total Immersion Racing – świetna gra na PC, ale niestety nie ma swojego remake – czyli gry odnowionej graficznie i pod względem fizyki.

GTA to też jest moja ulubiona gra i choć w tym przypadku wyszła odnowiona trylogia tej gry, jednak kiepsko została odnowiona, nie tak jak chcę. Powinien wyjść porządny remake trylogii GTA, a nie jakiś kiepski remastered. Wiadomo, że o kasę chodzi w przypadku chujowego remastereda GTA, nie o radość graczy – szukają frajerów i tyle.

I nie chodzi mi o likwidację pierwotnych wersji gier, tylko o to, by były dostępne zarówno jako pierwotne wersje, jak i odnowione, ale dobrze odnowione. Denerwują mnie ci, którzy uważają, że stare gry nie powinny być odnawiane, bo odnowione wersje nie będą miały klimatu pierwotnej wersji gier. To niech nie grają w odnowione wersje, tylko te stare – wtedy będzie klimat. Ja tam uważam, że nawet w odnowionej wersji dawnych gier jest klimat, może trochę mniejszy ale i tak jest, a no i oczywiście dodatkowo jest większy realizm.

W odnowionych wersjach starych gier wszystko powinno być takie samo, tyle, że realizm większy np. grafika i fizyka lepsza. Żeby nie było na przykład tak, że w pierwotnej wersji Total Immersion Racing są trasy wyścigowe, których w remake już nie będzie lub będą miały inną długość. Wszystko poza grafiką i fizyką ma być identyczne – o takie odnawianie starych gier mi chodzi.

Oprócz Total Immersion Racing i GTA wśród starych i jednocześnie fajnych gier, którym przydałby się udany remake jest np. Rock Story , Test Drive 6 i jeszcze trochę gier, ale wszystkich nie wymienię, bo jest ich sporo. No i przy okazji pisząc ten temat nie tylko wyżaliłem się, które gry powinny być odnowione, ale i je wypromuję, będą bardziej znane – dwie pieczenie na jednym ogniu. Pozdrawiam i życzę udanego dnia.

Dodaj komentarz