Niezwykle szczwany lis i szkody jakie robi

Witam. Moje kury nawiedza lis i systematycznie je wynosi. Ostatnio nawet załatwił mi 2 króliki. Mam bardzo szczelnie ogrodzony wybieg dla kur i królików. Chodzą one sobie po trawiastym wybiegu który okala płot z siatki drucianej o wys. 1.5m (oczko 50mm), dodatkowo mam zrobiony mini płotek zrobiony z siatki o wysokości 40cm i jest on ustawiony pod kątem u dołu ogrodzenia, aby utrudnić lisowi podkopanie się pod płotem właściwym. Do tego wkopałem w ziemię z drobnych oczek na głębokość 20cm wystającą ponad ziemię 20cm siatkę i co mi to wszystko dało?? Jak ten dziadowski lis ominął moje mega ultratranazyjne ogrodzenie?? Po prostu wszedł sobie po płocie jak kot!! Jak to możliwe aby psowaty jakim jest lis wspinał się po ogrodzeniu i jeszcze wyniósł zdobycz też górą? Rozmawiałem z niektórymi ludźmi i ich wcale to nie dziwi. Ba niektórzy mówili że widzieli lisy chodzące po dachach! Wszystkie te sytuacje pokazują jaki lis jest szczwany, jest jak pies i kot w jednym. Chyba muszę podłączyć ogrodzenie pod prąd….

3 thoughts on “Niezwykle szczwany lis i szkody jakie robi”

  1. No proszę, więc inni ludzie też tu wpisy dodają. A co do lisów to kiedyś jeszcze wiele lat temu jak mieszkałem w poprzednim miejscu to częściej mi robiły na złość – też dlatego, że kury były przez nie atakowane. A odkąd mieszkam tu gdzie obecnie to bardzo rzadko kury są atakowane. Bardziej podoba mi się to miejsce w którym dawniej mieszkałem, ale akurat jeśli chodzi o lisy to tu gdzie obecnie jest lepiej bo jest ich mniej i dlatego moje kury i kogut są mniej atakowane.

  2. Nie napisałem w pierwszym komentarzu jeszcze czegoś: Są gorsze zwierzęta niż lisy – chodzi mi o dziki. Lisów to się nie boję, bo krzywdy człowiekowi nie zrobią, a dziki już niestety mogą człowieka zaatakować i go poważnie zranić, a nawet zabić – i to bez konkretnego powodu – więc lepiej ich unikać. Na dodatek pola są przez dziki ryte, a druciane ogrodzenie nie zawsze przed nimi chroni, psy też nie chronią.

  3. Wyrób sobie pozwolenie na broń i będziesz mógł legalnie kupić broń a potem strzelać do lisów i innych zwierząt, które robią krzywdę. Problem jest taki, że w Polsce trudno dostać pozwolenie na broń. A jeśli chodzi o ataki na kury to nie tylko lisy, ale również jastrzębie atakują. Pozdrawiam Cię autorze wpisu.

Dodaj komentarz