Hejt na facebooka

Witam wszystkich. Otóż dlaczego chce napisać hejta na fejsa. Ano temu że drażni mnie to że tak naprawdę nie można tam wyrazić swojej opinii. Generalnie albo coś lubisz no to wtedy łapkę w górę można dać (lajkować) albo subskrybować itp. Problem jest wtedy jak czegoś nie lubisz i chciałbyś trochę pohejtować. Nie można dać łapki w dół a jak napiszesz komuś negatywny komentarz to albo ci go usuną albo bana jakiegoś dostaniesz. Wiadomo że krytyki nikt nie lubi ale samo słodzenie komuś i tak w większości nieszczere też nie jest w 100% dobre. Generalnie albo coś lubisz ale się zamknij bo bana dostaniesz, konto ci usuną itd. Nie ma tam wolności wypowiedzi. Drugą sprawą są sami ludzie. Chwalą się że np: mają 400 znajomych, z czego znają może 50 a prawdziwych przyjaciół mają w tej bandzie może jednego albo 2. Zaglądając na niemal każdy profil widać że się każdemu powodzi, zdjęcia z teneryfy itp. Ale tak naprawdę większości raczej słabo idzie tylko nie chcą gorzej wypaść od innych „swoich znajomych” na fejsie. I nie mam tu na myśli że każdy ma się fotografować jaki to on biedny nie jest albo chory itp tylko o to że facebook w większości nie przedstawia prawdziwego oblicza ludzi którzy tam są. Na fejsie często ludzie przedstawiają się tam jak ktoś kim by się chcieli stać zapominając często o swoim prawdziwym ja i o swoich prawdziwych przyjaciołach. Gonią tylko za lajkami, aby im to zalajkować albo tamto. Niektórzy już nawet wysrać się bez facebooka nie mogą. Po prostu ich życie to fejsbuk. Tutaj bynajmniej pozostaje anonimowy i mogę walić hejtów do bólu! LOL. A w ogóle dziwna sprawa. Mając poczucie pełnej anonimowości i wolności słowa, człowiek bardziej szczery się staje. Jak czegoś nie lubię to piszę że tego nie lubię i chuj. I nie muszę się oglądać na to czy mnie ktoś zbanuje lub czy to moim wirtualnym znajomym to się spodoba. Po prostu piszę co myślę co czyni moje wypowiedzi tak naprawdę bardziej szczere. Dziwne nie? Ale na fejsie na pewno bym tego nie opublikował

10 thoughts on “Hejt na facebooka”

  1. a ja to fejsa lubię. popatrzę sobie na ludzi trochę. pooglądam tych i tamtych. chociaż ostatnio natykam się na rekrutujących islamistów na facebooku i to mi się nie podoba. powinni coś z tym zrobić

  2. a ja to nie używam fejsa. wszytko tam takie sztuczne. wstawisz chujową fotkę a tam ci lajkują tylko żebyś się nie obraził na znajomych a na prawdę myślą że to kompletny kanał

    1. Facebook z jednej strony gardzi wolnością słowa i prywatnością, ale z drugiej może się przydać np. do kontaktu z osobami, których nie mogę w świecie realnym spotkać, bo np. gdzieś wyjechali. Czy kiedyś na Facebooku nastanie wolność słowa?

  3. Konto na Facebooku mam, choć denerwuje mnie, że ten portal gardzi wolnością słowa i zmienił oprawę graficzną. Kiedyś oprawa graficzna była lepsza.

  4. Bardzo chcę, żeby powstała alternatywa dla Facebooka na której będzie wolność słowa na wysokim poziomie i w ogóle będzie panowała normalność. Ewentualnie niech Facebook zmieni swoje kretyńskie zasady na dużo normalniejsze. I świetnie będzie jak Facebook wróci do swojego poprzedniego stylu graficznego. Facebook z wolnością słowa, szanujący prywatność i z poprzednim stylem to byłby fajny portal, ale niestety taki jak na razie nie jest.

    1. Właśnie dlatego trzeba stworzyć alternatywę dla Facebooka, na której będzie zarówno dużo wolności słowa jak i szanowanie prywatności użytkowników. Pozdrowienia dla admina Megahejt.pl za to, że na tej stronie jest wysoki poziom wolności słowa i szanowanie prywatności w przeciwieństwie do np. Facebooka. Oby Megahejt.pl był popularniejszy – bo ta strona to wiarygodne źródło informacji.

  5. A może admin Megahejt.pl niech stworzy portal taki jak Facebook? Tyle że w przeciwieństwie do Fejsa będzie na nim panowała normalność – jeśli admin Megahejt.pl założy portal społecznościowy to będę tam aktywnym użytkownikiem. Naprawdę. Admin tej strony będzie prowadził dwie strony – tę i portal społecznościowy.

Dodaj komentarz