Gra pt. Spore

Często gram w grę pt. Spore i bardzo wkurwia mnie kilka rzeczy:
1. Planety do wyboru – irytuje mnie to, że rzadko kiedy można wybrać moją ulubioną planetę, zarówno pod względem wyglądu jak i lokalizacji w galaktyce. Wiele razy muszę resetować grę, usuwając pewne pliki, aby w końcu była możliwość mojego wymarzonego wyboru planety.
2. Głupie bugi (błędy) – chodzi mi o to, że czasem jak użyję narzędzia terraformowania w fazie kosmosu to nagle przybywa lub ubywa dużo wody.
3. Moi sojusznicy walczący ze sobą – chodzi o to że niektórzy moi sojusznicy walczą ze sobą i wzywają mnie do obrony jak jeden atakuje drugiego. Mam swojego sojusznika bronić przed innym swoim sojusznikiem?! A jak mnie wzywają, bym im pomógł walczyć i się nie zjawiam, to moje stosunki z nimi się pogarszają.

5 thoughts on “Gra pt. Spore”

 1. Haha. Sojusznicy wzywają do walki którą prowadzą między sobą, to bardzo życiowa sytuacja i chyba jednak ubarwia grę. W prawdziwym życiu też tak jest np: kiedy jest konflikt w rodzinie jedni jak i drudzy próbują pozyskać poparcie lub pomoc od innych członków rodziny. Tak samo jest w polityce. Np niemcy i francja zgodnie atakują Polskę a Polska szuka pomocy u Węgrów i w ogóle w Grupie Wyszechgradzkiej a wszyscy są częścią jednej unii i nawet są w NATO! Mało tego. Wszyscy jesteśmy ziemianami a się napieprzamy pomiędzy sobą i napuszczamy wzajemnie jednych na drugich… Nic dziwnego że akurat w grze ma to swoje zastosowanie i ja w sumie nawet to popieram. W innych grach też tak powinno być. Sojusze ciągle się zmieniają… Polska też powinna zmienić sojusz na Chińsko-Rosyjski, bo ten obecny działa nam na szkodę! Unia też!

 2. Tu autor wpisu o grze pt. Spore.
  Chciałem jeszcze dodać ciekawostkę, że pokonanie imperium o nazwie Groksowie jest wykonalne, aczkolwiek bardzo dużo czasu zajmuje. A to, że Groksowie mają kolonie na planetach, które są określane gazowymi olbrzymami to jest nieprawda. Raz pokonałem wszystkich Groksów i nigdy nie natrafiłem na kolonie na gazowym olbrzymie. Imperium Groksów jest w fazie kosmosu.
  Pozdrawiam fanów gry Spore.

 3. Tu autor wpisu. Około 2 lata temu pisałem tego hejta i chciałbym jeszcze dodać kilka punktów do niego, dlatego napiszę ten komentarz.

  4. W fazie plemienia pod koniec fazy nasz gatunek może być „przyjazny”, „przedsiębiorczy” albo „agresywny”. I chodzi o to, że ta nazwa przedsiębiorczy to nie ma sensu moim zdaniem, bo postępując w fazie plemienia w taki sposób, że pod koniec fazy się jest przedsiębiorczy to nie ma nic wspólnego z przedsiębiorczością. Dużo lepiej by było gdyby zamiast „przedsiębiorcze” była nazwa „mieszane”.
  5. Niemożność wybrania księżyca do swojej planety macierzystej – tu chodzi mi o to, że jak się zaczyna grę to zawsze planeta macierzysta posiada księżyc, problem w tym, że nie można wybrać jaki on będzie z wyglądu. Denerwuje mnie to, bo czasem moja planeta ma chujowy księżyc. I muszę od nowa zaczynać grę. A najlepiej jakby wszystkie planety w swoim układzie gwiezdnym się samemu wybierało, jakie z wyglądu mają być.
  To by było jak na razie na tyle. Jeśli coś jeszcze będzie mnie denerwować w grze Spore to tu w komentarzu napiszę. Pozdrawiam fanów gry pt. Spore.

  1. „układzie gwiezdnym” – chodziło mi o układ gwiezdny, ten który należy do nas, ten pierwotny z naszą planetą macierzystą. Pozdrawiam.

 4. I fajnie by było jakby twórcy gry Spore stworzyli jakiś dodatek do tej gry. Mam już dodatek pt. Kosmiczne przygody, ale chciałbym coś jeszcze. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz