Dlaczego nie kupować produktów Apple?

Witam wszystkich serdecznie. Dzisiaj wrzucę hejta na apple. Ostatnio oglądałem reportaż na ich temat i jestem trochę zszokowany. Okazało się bowiem że kupują oni nielegalną cynę tzn cynę z nielegalnych kopalni z obszaru indonezji. Drugą rzeczą jaką się dowiedziałem to to, że bateria apple iphone jest obliczona na ok 120 ładowań. Wychodzi to około roku normalnego użytkowania. A tu akurat mamy tylko jeden rok gwarancji. Czyli jak nam bateria już się nie będzie do niczego nadawać, a iphone jest już po gwarancji, to musimy go po prostu wyrzucić. Oczywiście prościej by było samą baterię wymienić na nową, ale producent też o tym pomyślał. Otóż bateria jest na stałe „przyspawana” do iphona i nie da rady jej wymienić. Nawet majsterkowiczom będzie trudno wymienić tą baterię. Zapasowej baterii też nie można nigdzie kupić. A wracając do sprawy cyny. Apple przyczynia się do wzrostu czarnego rynku w indonezji skupując cynę niewiadomego pochodzenia. Pośrednicy kupują od okolicznej ludności cynę po zaniżonych cenach. Rodzice wraz z dziećmi wydobywają ten surowiec aby zarobić na chleb i sprzedają go za pół darmo. A apple się na tym bogaci. Wszak taki iphone kosztuje 2500zł. Ponoć produkcja iphona kosztuje ok 130$, także nieźle przycinają. Następna sprawa to wykorzystywanie pracowników w chinach. Nie dacie wiary ale oni tam pracują po 16 godzin dziennie. Też za marne grosze. Zasypiają przy maszynach i stołach do składania telefonów. Niektórzy nawet giną bo gdy zasną przy maszynie która jest podłączona do prądu to o wypadek nie trudno. Także wiele złego się kryje za taką fajną zabawką jaką jest iphone, ipad, komputery i inne produkty od apple… Na dodatek oprogramowanie apple papuguje linuxa, który jest za darmo, i w dodatku jest najlepszym systemem komputerowym jaki możemy dostać na rynku.

9 thoughts on “Dlaczego nie kupować produktów Apple?”

  1. Wszędzie cwaniactwo. po co być uczciwym. Wszystkich państwo uczy się uczciwości a dorabiają się ludzie nieuczciwi, i to nie tylko producenci, głównie politycy na tym najbardziej korzystają. Mają sobie immunited dyplomatyczny i nikt im nie może nic zrobić. Normalnie żyć nie umierać

  2. Podobno manipulację klientami APPLE opanowało do perfekcji. Ja tam używam innych firm jak np LG. Samsunga też nie lubię bo ich produkty często się psują lub mają jakieś błędy

    1. Bzdura co do Samsunga. Ja używam Samsunga już prawie 3 lata i ani razu ten mój telefon się nie popsuł. Działa dobrze. A co do manipulacji klientami to każda firma manipuluje w imię zysku. Taka prawda.

  3. Nowe telefony sa byle jakie, najlepsze byly z 5-10 lat temu np. szara Nokia czy K770i. Ach, to byly fajne telefony i mialy tyle klimatu dawnych lat, ktorych niestety juz nie produkuja, a zamiast nich jakies Apple srapple i inne gowna.

  4. Telefony Apple są bardzo drogie, widziałem modele nawet za ponad 7tyś złotych. Dla osób mieszkających w Polsce to bardzo dużo kasy jak na telefon.

  5. Ja mam Iphone 7 którego używam od 2021 roku od około połowy stycznia i jeszcze działa mi ten telefon ale niestety już część rzeczy w nim szwankuje, ale mimo wszystko jeszcze go używam.

Dodaj komentarz